סגירת חורף

 
אז מהי בכלל סגירת חורף? סגירת חורף כשמה כן היא, סגירה של חלל מסוים עם פתרונות הצללה וסגירה אותם ניתן להסיר בחודשי הקיץ או מתי שרוצים.

היתרון המרכזי של סגירה כזו היא האפשרות לעשות שימוש בחלל חשוף גם כשיש רוחות וגשם, וכך לא להפסיד את החלל הזה ולא משנה מהו מזג האוויר. יש סוגים שונים של סגירות בהתאם לסוג המבנה ולתנאים שלו כמו גם בהתאם לחשיפה לתנאי מזג האוויר, ובחירה של הסוג הנכון תיתן סגירה הרמטית שתעשה עבודה מצוינת.

 
 

סגירת חורף למרפסת בבתים פרטיים

 
אחד היתרונות בבתים פרטיים וזה שלא מעט אנשים בוחרים בהם על פני בנייני מגורים הוא השטח ששייך לבית שנמצא מחוץ למבנה. זהו שטח בו יושבים בני המשפחה, שטח בו הילדים משחקים ובמשפחות רבות החצר היא האזור בו מארחים חברים.

חבל שהחצר תהיה סגורה בחורף וחבל שאי אפשר יהיה לעשות בה שימוש רק בגלל הרוחות או הגשם, ועם סגירת חורף אין סיבה שזה יקרה. סגירת החורף הופכת את השטח תחתיה לשמיש, כזה שאפשר לשבת בו וליהנות ממנו.
 

מה אומר החוק על סגירות חורף?

 
 
על פניו מדובר על סגירה של חלל מה שעלולה להתפרש כבנייה של שטח נוסף מה שמצריך היתר בנייה. אך לא, סגירות חורף לפי תקנות התכנון והבנייה מוגדרת כ"סגירה עונתית" וכל מה שצריך הוא לא לחרוג מהשטח שמוגדר לבית או לעסק ואם זה כך, אין צורך להיתר בנייה.

חוקי העזר של הרשות המקומית גם מגדירים את פרק הזמן בו ניתן לעשות שימוש בסגירת חורף בלי לקבל על כך היתר בנייה – בין ה-1 באוקטובר ועד ל-30 באפריל. מעבר להיתר הבנייה, יכולות להיות אגרות שונות לסגירת החורף מתקפלת ואת זה אפשר לברר ברשות המקומית וכדאי כמובן לפני שמרכיבים סגירה כזו.
 

סגירת חורף לפרגולה

 
גם אזור הפרגולה הוא אזור שוקק חיים בדרך כלל, אך בחורף אי אפשר לעשות בו שימוש וחבל. סגירת חורף לפרגולה איכותית תפתור את הבעיה ותאפשר ליהנות מהפרגולה גם בחורף.

סגירת חורף היא פשוטה וקלה להרכבה ולפירוק וניתן לקפל ולאחסן אותה כשלא עושים בה שימוש (במידה וזו סג
ירת חורף זמנית ולא קבועה)
 

סגירת חורף לבתי עסק

 
בתי עסק הם העיקריים שנהנים מסגירה כזו כשמזג האוויר בחוץ לא סימפטי. אין צורך להקטין את שטח החנות, המסעדה, בית הקפה או כל עסק אחר ויש מקום לאותה כמות של לקוחות בכל מזג אויר. לעסק יכולות להתאים סוגים רבים יותר כמו סגירת זכוכית שתמשיך את הקו העיצובי של העסק, סגירת בד או סוככים.

לא משנה באיזה פתרון הצללה אתם בוחרים, חשוב להתאים אותה לחצר הספציפית או לצרכי העסק בשביל שהיא תהיה יעילה ופרקטית אך גם כדי שהיא תהיה המשך לקו העיצובי של המקום ולא תפגע בו.