סככות מעיין
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-2596912
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

היתרונות והחסרונות של סככה מתקפלת

 
בבחירה של סככה למרפסת ולגינה הביתית תמיד עולה השאלה האם לבחור בפתרון הצללה קבוע או לחילופין בפתרון מודולרי הניתן לשליטה דוגמת סככה מתקפלת. התשובה מטבע הדברים אינה חד משמעית וטמונה לא אחת בשטח הקיים, בצרכיו ובצרכי המשתמשים בו.
 
 

סככה קבועה

 
סככה קבועה היא סככה מסוג פרגולה, בין אם מעץ ובין אם מפולימרים שונים, המותקנת פעם אחת ונותרת אחידה במיקומה ובעומק ההצללה שהיא מספקת. סככה קבועה תספק צל לשטח אותו היא מכסה, בתכנון מוקדם, תסייע בשמירה על המתחם המוצל ועל ציוד הנמצא בשטחו, ויכולה לבוא תוך אטימות מוחלטת או לחילופין בטכנולוגיית הרפפות, תוך יצירת חריצים בין קורות הסככה.
 

 

סככה מתקפלת

 
סככה מתקפלת היא סככה הניתנת לשליטה. אפשרויות השליטה הן באמצעות שליטה ידנית או מנגנון חשמלי. בעוד שהמנגנון החשמלי הוא יוקרתי יותר, קל לשימוש ונוח, הוא גם יקר יותר, ולעומתו המנגנון הידני מצריך שליטה באמצעות תנועה - לרוב באמצעות ידיד ומנגנון סיבובי, קל לתפעול ולאחזקה ומחירו נמוך משמעותית.
סככה מתקפלת מתאימה למרפסות ולמתחמים קטנים, אשר לא ניתן להפריד בהם את השטח המוצל מן השטח הגלוי והחשוף לשמש היוקדת. בעוד שבמשטחי ענק ניתן יהיה למצוא פינות ישיבה ושהייה בשמש לצד מתחמים מוצללים לנוחות המבקרים, במרפסות והגינות הביתיות השטח לרוב מוגבל יותר ועל כן מותקנת סככה מתקפלת הניתנת לשינוי מצבים.
סככה מתקפלת יכולה להיות מחומר גמיש דוגמת יריעות PVC ושמשוניות, אולם יכולה גם להיות מחומרים קשיחים יותר דוגמת פולימריים ביצירת תריס חשמלי נגלל.
 
סככה מתקפלת
 

 

אטימות - כדאי או מיותר?

 
חומרים רבים המשמשים להצללה מספקים כיום גם אטימות, בשילוב בין חומר אטום לחומרים מבודדים תרמית. סככה מתקפלת או סככה קבועה אשר מספקת אטימות מרחיבה את גבולות השימוש בשטח המקורה, במרפסת או בגינה, גם לעונות המעבר ואפילו לימות החורף הגשומים, לעתים גם בשילוב עם פתרונות סגירת חורף מלאים.
כאשר המטרה היא צל בלבד, על מנת לאפשר שהייה תחת הסככה, ניתן לוותר על האטימות ואף לנצל את שיטת החרכים ליצירת משחקי הצללה ושילוב בין תאורה טבעית לצל נעים.
חשוב לדעת כי סככה מתקפלת באמצעות יריעות אמנם מספקת הצללה אטומה, אולם אין מדובר בחומר אטום לאורך זמן, ויריעות אלה מיועדות בעיקרן להצללה, ותחת תנאי מזג אוויר קשים אינן מתאימות להישאר במצב פתוח שכן אינן עמידות בפני עומסים קשים.
בחירה בסככה לגינה או למרפסת הביתית מחייבת עבודה עם אנשי מקצוע מובילים, שכן התכנון וההתאמה כוללים בתוכם אלמנטים של אדריכלות והנדסה, הקפדה על כללי בטיחות, היכרות עם כל סוגי הקונסטרוקציות ויצירת פתרונות הצללה מתקדמים מחומרים שונים. לעיצוב ישנה משמעות חשובה לא פחות, כאשר השטח החיצוני מהווה מקום בילוי משפחתי, אירוח והנאה הסוכך הוא חלק בלתי נפרד מן התכנון והאמירה העיצובית.